🎁 Meld je nu aan en krijg maximaal 30 minuten gratis online AI-gebruik. Geen creditcard nodig.

Review van Interviews Chat (2026): Starter $19, Unlimited $29 en wat credits opleveren

October 24, 2026
Een review van Interviews Chat op basis van de eigen website in oktober 2026: de web- en desktopcopiloot, abonnementen van $19, $29 en $69, hoe credits zich vertalen naar minuten, de 30 gratis credits, platforms en vergelijking met alternatieven.
Laptop met een open videogesprek en daarnaast een browservenster, als illustratie van een review van Interviews Chat
review Interviews Chat
prijzen Interviews Chat
interviews.chat
AI-sollicitatiecopiloot
interviewcopiloot browser

Interviews Chat is een van de goedkopere sollicitatiecopilots en een van de weinige die in een browser draait zonder dat je iets hoeft te installeren. Wie een review zoekt, wil weten wat je precies krijgt voor $19 en $29, hoe de credits werken, of de tool op de eigen computer draait en hoe die zich verhoudt tot alternatieven. Deze review is gebaseerd op de eigen website van Interviews Chat, zoals die op 17 oktober 2026 was. Wij maken een concurrerend product, YesToTheOffer; houd daar rekening mee bij het lezen van de vergelijking. We noemen ook wanneer Interviews Chat de betere keuze is.

Kort samengevat

Wat het isEen live sollicitatiecopiloot met transcriptie en antwoordsuggesties, plus voorbereidingstools: oefengesprekken, oefenvragen en cv- en sollicitatiebriefhulpmiddelen
PrijsStarter $19 per maand voor 1,000 credits. Booster $29 per maand, onbeperkt. Pro $69 per kwartaal, onbeperkt
Gratis30 gratis credits, geen betaalkaart
PlatformsWebversie in een browser, optionele Chrome-extensie en een Copilot Desktop-app voor vergadersoftware. Besturingssystemen niet vermeld
Geschikt voorPrijsbewuste gebruikers die een lage maandprijs willen en een browsertool prima vinden
Minder geschikt voorMensen die een native desktopapp met duidelijke ondersteuning voor hun besturingssysteem willen of maar twee of drie gesprekken hebben

Wat Interviews Chat doet

De website beschrijft twee onderdelen. Copilot biedt tijdens een sollicitatiegesprek ‘realtime suggesties en live transcriptie’, met antwoordformats voor STAR-verhalen, opsommingstekens, korte antwoorden en vervolgvraagjes aan de interviewer. De claim is dat de vertraging van de suggesties minder dan één seconde is, met de kanttekening dat de prestaties kunnen verschillen. Je kunt kiezen uit AI-modellen van OpenAI GPT, Anthropic Claude, Google Gemini, Alibaba Qwen en xAI Grok. Dat is ongebruikelijk in deze categorie.

Het voorbereidingsgedeelte genereert oefenvragen op basis van je cv en vacaturetekst, voert oefengesprekken met vervolgvragen en bevat een AI-hulpfunctie die je oefenantwoorden transcribeert en feedback geeft. Loopbaanhulpmiddelen zijn onder meer een cv op maat, sollicitatiebrief, feedback op je cv, vragen voor de interviewer en inzichten na het gesprek.

Voor online assessments kan een Chrome-extensie verbinding maken met een browsertabblad met een codeeropdracht. De tool maakt dan een oplossing met uitleg. Voor telefonische gesprekken raadt de website aan om de webversie op een apart apparaat te gebruiken.

De genoemde vergaderapps zijn Google Meet, Zoom, Microsoft Teams en ‘meer’. De transcriptie ondersteunt meerdere talen en je kunt de taal tijdens het gesprek wijzigen.

Wat Interviews Chat kost

Volgens interviews.chat/pricing op 17 oktober 2026, in Amerikaanse dollars:

AbonnementPrijsCreditsOpmerkingen
Gratis proefversie$030 creditsGeen betaalkaart
Interview AI Starter$19 per maand1,000 credits1 credit = 1 minuut Copilot of 1 Copilot-suggestie
Interview AI Booster$29 per maandOnbeperktOnbeperkte Copilot-tijd en suggesties
Interview AI Pro$69 per kwartaalOnbeperktKomt neer op $23 per maand

De pagina laat enkele zaken onduidelijk:

  • Hoe de twee creditregels op elkaar inwerken. Kost een minuut Copilot 1 credit en elke suggestie ook 1 credit, dan kan een gesprek van een uur met 20 suggesties 80 of 60 credits kosten. De pagina legt dit niet uit.
  • Of ongebruikte Starter-credits worden meegenomen naar de volgende maand. Niet vermeld.
  • Terugbetaling. De pagina zegt dat je op elk moment kunt opzeggen en toegang houdt tot het einde van de betaalperiode. Over terugbetaling staat niets.
  • Op welke besturingssystemen de desktopapp draait. Nergens vermeld op de pagina’s die we lazen.

De rekensom die ertoe doet: Booster kost $10 meer dan Starter en maakt de creditberekening overbodig. Pro voor $69 per kwartaal is met $23 per maand het goedkoopste onbeperkte tarief, als je zeker weet dat je drie maanden nodig hebt.

Is Interviews Chat gratis?

Voor een proefperiode wel. Je krijgt 30 gratis credits zonder betaalkaart. Dat is goed voor een sessie van 30 minuten, of korter als suggesties apart worden meegeteld. Je kunt het product uitproberen, maar het is geen gratis abonnement. Voor een echt gesprek moet je betalen.

Privacy

Volgens de FAQ gebruikt de dienst end-to-endversleuteling en worden audio of video niet bewaard. Die worden ‘in realtime verwerkt en bestaan alleen zolang de browsersessie duurt’. Op de pagina’s die we lazen, staat niet of transcripten worden bewaard en hoelang dat zou zijn. Het privacybeleid zou daar antwoord op moeten geven. Dit is een specifiekere verklaring over gegevens dan veel concurrenten geven en een punt in het voordeel van Interviews Chat.

Waar Interviews Chat de betere keuze is

  • Prijs voor maandelijks gebruik. $19 of $29 per maand behoort tot de laagste tarieven in deze categorie. Op de dag dat we controleerden, was alleen de actieprijs van $14.99 van CoPilot Interview lager.
  • Geen installatie nodig. Kun of wil je geen software installeren op de computer waarop je het gesprek voert, dan werkt alleen een browsercopiloot.
  • Keuze uit AI-modellen. Kiezen tussen GPT, Claude, Gemini, Qwen en Grok is zeldzaam.
  • Voorbereidingstools inbegrepen. Oefengesprekken, oefenvragen en hulpmiddelen voor cv en sollicitatiebrief zitten bij het abonnement.
  • Een duidelijke uitspraak dat audio en video niet worden bewaard.

Waar de tool tekortschiet

  • De creditregels zijn onduidelijk. Zonder te weten of suggesties minuten verbruiken, kun je Starter niet goed budgetteren.
  • Weinig informatie over de desktopapp. Er worden geen besturingssystemen of systeemvereisten genoemd.
  • Browsertools zijn afhankelijk van de browser voor audio. De stem van de interviewer uit een Meet- of Zoom-tabblad opnemen is kwetsbaarder dan systeemgeluid verwerken met een desktopapp en vereist Chrome.
  • Geen optie om per minuut of sessie te betalen. Twee gesprekken kosten je een maandabonnement.

Vergelijking met YesToTheOffer

Wij maken YesToTheOffer; houd daar rekening mee bij het lezen van dit gedeelte. Het is een native desktopapp voor macOS (Apple Silicon en Intel) en Windows. Tijdens een gesprek worden vragen getranscribeerd, antwoordpunten op basis van je cv en vacaturetekst opgesteld en codeersuggesties gegeven aan de hand van screenshots. Achteraf ontvang je een transcript en terugblik.

Interviews ChatYesToTheOffer
Prijs$19 per maand (1,000 credits), $29 onbeperkt, $69 per kwartaal$9.99 voor 90 minuten, $29.99 voor 240. Geen abonnement
GratisEenmalig 30 creditsEenmalig 30 minuten
BetaaleenheidCredits: 1 per minuut of per suggestiePer minuut. Hulp die alleen op coderen is gericht kost 0.2 minuut per minuut
VerloopNiet vermeldMinuten verlopen nooit
Draait alsBrowser, Chrome-extensie, desktopapp (besturingssysteem niet vermeld)Desktopapp voor macOS en Windows
OefengesprekkenJaNee
Cv- en sollicitatiebriefhulpmiddelenJaCv alleen als context voor antwoorden
Terugblik achterafInzichten na het gesprek vermeldTranscript en terugblik
Audio opgeslagenNee, volgens de FAQEr worden geen opnames bewaard

Twee eerlijke conclusies. Voor enkele gesprekken is YesToTheOffer goedkoper: drie gesprekken van een uur kosten ongeveer $20 aan minuten, tegenover $19 tot $29 voor een maand. Bij een lange zoektocht met wekelijkse gesprekken is het onbeperkte abonnement van Interviews Chat voor $29 goedkoper dan elke week minuten kopen. Het bevat bovendien oefengesprekken die wij niet aanbieden. Kun je geen software installeren, dan is Interviews Chat de enige van de twee die voor jou werkt.

Bekijk voor meer opties Alternatieven voor Interviews Chat, voor acht tools naast elkaar de prijsvergelijking en voor onze eigen bundels de prijzenpagina.

Controleer eerst de regels

Interviews Chat promoot de telefonische gespreksfunctie als reserveoptie ‘wanneer schermdelen nodig is’. Schermdelen omzeilen maakt AI-hulp niet toegestaan. Veel werkgevers verbieden AI-hulp tijdens live rondes en sommige vragen je dit schriftelijk te bevestigen. Veiligere toepassingen zijn voorbereiding, oefengesprekken en achteraf het transcript terugkijken. Onze gids voor AI-sollicitatiecopilots legt uit hoe je antwoorden voorbereidt die als jouw eigen woorden klinken.

Bronnen

Gecontroleerd op 17 oktober 2026:

Een native desktopapp waarbij je per minuut betaalt

YesToTheOffer draait op macOS en Windows en leest systeemgeluid. Je hebt geen browsertabblad nodig. Voor $9.99 krijg je 90 minuten zonder abonnement. Begin met 30 gratis minuten.

iOS & Android — Binnenkort
Bekijk prijzen